Teisingai dozuoto fizinio krūvio nauda sveikatai

Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinikos vadovas Saulius Deveikis atkreipia dėmesį kad teisingai dozuotas fizinis krūvis vadinamas stebuklinga tablete, kuri padeda įveikti tokias ligas kaip vėžys, diabetas, širdies ir plaučių ligos.

Padeda kovoti su alergijomis. Alergijų sezonu norisi užsibarikaduoti namuose ir apsisaugoti nuo dirginančių pojūčių, tokių kaip ašaros, sloga, niežulys. Tyrimų duomenimis, fizinis krūvis efektyviai šalina alergijos simptomus.

Individualiai dozuotas fizinis krūvis sumažina metabolinio sindromo riziką. Metabolinis sindromas – tai kompleksinis sveikatos sutrikimas, kuriam būdingas padidėjęs kraujo spaudimas, didelis cukraus kiekis kraujyje, antsvoris. Metabolinis sindromas gali turėti įtakos tokioms ligoms kaip cukrinis diabetas, širdies ir kraujagyslių sistemos ligoms, ankstyvai mirčiai.

Tyrimai atskleidžia, kad žmonės, kurie reguliariai sportuoja teisingai dozuotu fiziniu krūviu, yra jaunesni ląstelių lygmenyje nei pritingintys jų bendraamžiai. Individualiai parinktas fizinis krūvis padeda išsaugoti ir prailginti telomerus, kurie metams bėgant trumpėja ir mažina žmogaus biologinį amžių.

Gerėja miego kokybė. Fiziškai aktyvūs žmonės geriau ir kiečiau miega, mažėja nemigos tikimybė, greičiau užmiegama. O visapusiškas poilsis – tai raktas į ilgesnį ir sveikesnį gyvenimą.

Mažina stresą. Šiuolaikinis žmogus patiria labai daug streso, kuris itin neigiamai atsiliepia fizinei ir dvasinei savijautai. Įveikti jį gali teisingai dozuotas fizinis krūvis, kadangi tai greitas ir efektyvus būdas nusiraminti, normalizuoti kortizolio kiekį kraujyje ir išvalyti protą.

Stimuliuoja smegenų darbą. Fizinis aktyvumas naudingas ir kūnui, ir smegenims. Reguliarus, teisingai dozuotas fizinis krūvis gerina atmintį, mokymosi įgūdžius, mažina demencijos ir Alzheimerio ligos riziką.

Nuima skausmą. Paskutinis dalykas, apie kurį žmogus galvoja, kai jį kamuoja chroniškas skausmas, yra judėjimas. Tačiau mokslininkai aptiko, kad individualiai dozuotas fizinis krūvis gali padėti ir šiuo atveju ir net jeigu visiškai neatsikratysite skausmo, lengviau su juo susidorosite.

Stiprina kaulus. Tankus kaulų audinys kaulus tvirtina, padeda išvengti osteoporozės, stuburo deformacijų ir kitų problemų, susijusių su atraminio-judamojo aparato ligomis. O fizinis aktyvumas ir yra vienas iš būdų sustiprinti savo kaulus.

Gerina regėjimą Ilgainiui mus visus užklups regėjimo problemos, susijusios su amžiumi, tačiau visa tai galime atitolinti. Reguliarūs, teisingai dozuoti fiziniai krūviai padeda išsaugoti sveikas akis ilgesnį laiką. Remiantis tyrimais, žmonės, kurie reguliariai sportavo teisingu fiziniu krūviu, rečiau kentėjo nuo akių tinklainės degeneracijos, regėjimo netekimo, susijusio su amžiumi- sako medicinos gydytojas Saulius Deveikis.

Paliesiaus klinikos informacija

Atvykite į „Paliesiaus fizinio krūvio terapijos kliniką“ ir ženkite reikšmingą žingsnį kokybiškesnio gyvenimo link!

Paskambinkite telefonu +370 600 37 279 arba užpildykite užklausos formą:

Kreipkitės dabar gydytojo konsultacijai.