Kaip subalansuoti maistą ir fizinį krūvį?

Mokslininkai, gydytojai dietologai nutukimą, diabetą, hipertenziją įvardija kaip nepagydomus susirgimus ir sako, kad nutukimas tai lėtinė polietiologinė liga, kuriai reikia nuolatinės priežiūros ir deja, be subalansuotos mitybos ir kasdienio fizinio krūvio susitvarkyti praktiškai neįmanoma.

SFA (sveikatinamasis fizinis aktyvumas), kuris trunka bent 150 min. per savaitę Jus tinkamai apsaugos nuo 26 lėtinių ligų, nors vizualiai to dažnai ir nesimatys. Todėl sveikatinimo praktikoje, manoma, kad pirmiau reikia sutvarkyti protą, kuris -,,protas“ įstengtų labiau mylėti savo kūną, o nesigainiotų TV madų ar populistinių viešinimo kanalų, interneto, žurnalų teigia prof. A.Skurvydas. Dar kitaip pasakysiu: kuo daugiau kūną apleidžia protas, tuo protas labiau žvalgosi į kitus kūnus, nes savas ,,negražus“. Labai svarbu tose įžvalgose nepasiklysti. Tada ir savame kūne gyventi bus gera.

Norint suvaldyti papildomas kcal. mokslininkai siūlo įvairias teorijas. Šiuo metu vienos madingiausių anot prof. A.Skurvydo, tai angliavandenių deficitu grįstos dietos mažinančios metabolinio sindromo indikatorius (pvz., sumažėja MTL –,,blogasis cholesterolis” kraujyje), o tai apsaugo nuo daugybės lėtinių ligų (Noakes and Windt, 2017). Kalorijų apribojimas prailgina ląstelių gyvenimo trukmę (López-Otín et al. 2016), o nereguliarus kalorijų apribojimas yra sveikas ne tik smegenų sveikatai, bet ir viso kūno metabolizmui. Taip pat rekomenduojama: 5 dienas ,,pabadauti” (naudojant nuo 750 – 1100 kcal per dieną), ir 2 kartus per savaitę (sumažinti apie 60 % gaunamų kcal.), ir 1 kartą apie 16 valandų (visiškai nevartoti kalorijų). Šiuo metu tiriamos ir bandomos visokios kalorijų apribojimo strategijos (Mattson et al. 2016). Taip pat yra dar ir 16 val. nevalgymo sėkmingos praktikos pavyzdžių. Kai susidėlioji dienos racioną taip, kad pagrindinis maitinimasis vyksta 8 valandas ir dienos metu, o nuo tarkim 18 val. iki 10 val. ryto jokio maisto.

Visą straipsnį galite atsisiųsti ČIA <<

Atvykite į „Paliesiaus fizinio krūvio terapijos kliniką“ ir ženkite reikšmingą žingsnį kokybiškesnio gyvenimo link!

Paskambinkite telefonu +370 600 37 279 arba užpildykite užklausos formą:

Kreipkitės dabar gydytojo konsultacijai.